Szigetszentmárton és környéke prognózisa

Egy történet, amely a weboldalamról szól

5 éves korom óta rajongok az időjárásért. Egy balatoni nyaralás közben egy hatalmas vihar közeledett, amitől akkor még féltem. Nemsokára, aztán elkezdett érdekelni az időjárás, mint téma. Sorra olvastam a természettudományos könyveket. Rengeteg ismeretem, elképzelésem, tapasztalatom van az időjárásról, és annak előrejelzésével kapcsolatban. Ezenkívül nagyon szeretek térképeket szerkeszteni kiskorom óta, most az OpenStreetMap.org oldalon szerkesztek, Szigetszentmárton területén.

Mi, időjárás szempontjából egy eléggé speciális helyzetben vagyunk. Erről bővebben itt lehet olvasni. Ezért is tartottam fontosnak egy helyi időjárás előrejelzés létrehozását. Ugyanis, főleg a tavaszi, nyári időszakban akármelyik prognózisra, előrejelzésre támaszkodunk, itt sajnos nem válik be. Ezért kiskormban előszőr papirra készítettem 15 napos előrejelzéseket, majd ahogy felbátorodtam elkészült az első honlapom is. Erről bővebben lentebb lehet majd olvasni. Az előrejelzéseim egy különleges mód alapján készülnek az úgynevezett sacc mód alapján. Ezt a módott másnéven vegyesített prognózisnak is hívom. E módot én találtam ki, és a lényege több előrejelzés, prognózis, valószínűségi előrejelzés, modeleredmény, és az én elképzeléseim összevetése, hogy a levalószínűbb forgatókönyv jöjjön ki. Általában az Időkép, Időkép WRF, Köpönyeg, Országos Meteorológiai Szolgálat, Metnet, Windy és esetenként az Esőtánc eredményeire támaszkodom, így a beválási eredmény 7 napos előrejelzés utolsó napján, is a legrosszabb esetben is meghaladja az 50%-ot. Átlag beválási eredményeim 75% körül mozognak.

Ahogy telt, múlt az idő, úgy egyre inkább meguntam, hogy  folyton  a papirra írkáljak. Így hát elhatároztam, hogy weboldalt indítok, hogy elektronikusan tudjak prognózis készíteni. Ekkor írtunk 2018 februárját. Tehát elkezdtem nulla tapasztalattal webtárhely szolgáltatókat keresni. Napról napra több cikket ovastam kiváló webhelykészítő eszközökről, amiket egy kezdőnek is könnyű kezelni. Így hát a Webnode megoldását tartottam a legjobbnak. Ugyanis könnyű szerkeszteni, eligazodni benne. Kezdő, ingyenes csomagban is 100 MB tárhelyet és 1 GB adatforgalmi korlátott kapunk. Én jelen pillanat is ebben a csomagban vagyok, és a 100 MB-ból, csak 3 MB-ot használtam fel. Azaz ez a csomag nekem tökéletesen elég. :)

A weboldalam első verzióját egy délután alatt készítettem el, eredetileg világos háttérrel és kettő lappal az "Ismertető" és az "Előrejelzések" nevűekkel. Így kezdődik, tehát egy történet... 2018. 02.22-én. Az első honlapom változásjegyzékét az alábbi linken lehet elérni.

Mivel, hogy az én oldalam elsőszámú célja, hogy előrejelzések lehessen látni rajta, így hát elkezdtem kidolgozni az első előrejelzési verziót. Így készült el a 0.5-ös verzió.

Így nézett ki az első prognózisom 2018. 02. 22-én:

Miután kiadtam az első előrejelzéseimet, elkeztem bővíteni a weboldalam így indult plusz négy oldal. Ezek után frissítettem az előrejzésem kinézetét. Így alkodtam meg az 1.2 BETA verziót.

Így nézett ki prognózisom az átalakítás után, 2018. 01. 26-án:

Ezek után jött egy nagyobb frissítő csomag weboldalamhoz, így egységesebb lett az oldalam kinézete. Ezek után bejelnetettem, hogy nemsokára elérhetővé válik az új előrejelző verzió 36 órás előrejelzéssel.

Így nézett ki előrejelzésem 1.3 BETA verziója, 2018. 03. 12-én:

Ez volt az a nem kívánt frissítés, ami miatt több hétig nem készítettem prognózist, mert ennyi információval feltölteni az előrejelzést minden nap, nem 1 órás munka. Ebből kifolyólag nem jutott idő a prognózisok elkészítésére. Közben előző oldalam ünnepelte a 2.0 verziószámot, így kapott egy új logót. Mindezek után még fél hétig volt kedvem előrejelzést készíteni, de utána egy fél hónapig nem frissítettem az oldalam tartalmát. Fél hónapig gyűjtöttem oldalnézettségi, tárhelyi, adatforgalmi adatokat, és arra a következtetésre jutottam, hogy fölöslegesen nem fogok prognózist készítini magamnak. Így 2018. 04. 04-ei előrejelzés után oldalam működését egész nyárra felfüggesztettem, olyannyira, hogy nyári szünet után már el is felejtettem az oldalam elég hosszú, látogatóim számára megjegyezhetetlen nevét.

Az oldalamat 2018. 10. 02-án kezdtem újra aktívan szerkeszteni. Ebben az időszakban élte régi oldalam igazi reneszánszát. Az előbb említett dátum során frissült az oldalam kinézete, és új előrejelző verzió született.

Így nézett ki előrejelzésem 2.0-ás verziója 2018. 10. 02-án:

Ebben az időszakban frissült weboldalam a jelenleg is használt sémára. Ekkor indult útjának a "Legyél kreatív, Ajánlom" oldal, és ekkor történt az is, hogy oldalam sötétebb színekbe folytatja életét. Végezetül elindult a "Mostani előrejelzés" oldal, ahol a mindig a legfrissebb prognózisok voltak láthatóak. Ebbe az oldalba kerültek bele a szöveges, más időjárás előrejelzései és az Időkép időjárás térképei. Majd megint jött egy elnagyolt ötletem ez volt a "2 napos országos térképes előrejelzés". Az oldalt már előtte is sok idő volt feltölteni az előrejelzésekkel, így történt az, hogy egy hónap fénykor után a régi oldalam a sok szerkesztés miatt végleg nyugdíjba vonult. Így lezárult egy honlap élete, és egyben egy történet is.

Így nézett ki az oldalam 2 napos országos előrejelzése...

...és egy hetes prognózisa 2018. 12. 25-én:

Békés, boldog Karácsonyi ünnepekkel zárult le egy fejezet. Utólagis elnézést kérek akkori látogatóimtól!

"Új idők új dalai", ez is lehetne új oldalam szologenje, de helyette "Szigetszentmárton és környéke prognózisa" lett.

Új oldalamról nem szeretnék sokat beszélni, hiszen most is folyamatosan töltöm fel tartalommal. A weblapom rendezettebb, szebb, informatívabb lett. A webcíme is rövidebb találóbb lett: martonprognozis.webnode.hu. Nézettség számlálót kapott oldalam, és ezzel eggyütt regisztráltattam oldalam címét a Google Webmesteren keresztül a Google kereső motorba, Így most már csak a keresőbe be kell írni a kulcsszavakat: "márton prognózis", és első helyen ott van az oldalam főoldalára vezető link, ha arra rákattintuk ott is vagyunk az oldalamon. Előrejelzéseket minden hétvégen szombaton délután készítek és ez így is fog maradni. Amúgy ezzel a móddal jobb beválási esélyek születnek, mintha minden nap frissíteném őket. Megígérem, hogy minden hétvégén a következő hétre elkészítem az előrejelzéseket képi és szöveges formába.

Így néz ki most oldalam főtaratalma: 

Flag Counter
© 2019 - a weboldal szerkesztője és tulajdonosa Géczi Roland
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el